انواع پایه چرخ خیاطی صنعتی + عکس

در این مطلب قصد داریم به معرفی انواع پایه های چرخ خیاطی صنعتی بپردازیم در ادامه با ما همرا باشید:

1. پایه زیپ :

این مدل پایه چرخ خیاطی در دو مدل چپ و راست برای دوخت انواع زیپ های فلزی و پلاستیکی کوچک و بزرگ کاربرد دارد و کار با آن برای هر دوزنده ای آسان است.

پایه چرخ خیاطی زیپ

2. پایه زیپ مخفی :

از این مدل پایه های چرخ خیاطی برای دوخت زیپ به حالت مخفی یعنی زیپ به صورتی دوخته می شود که پس از عمل دوختن و اتمام کار دیگر زیپ قابل رویت نیست.

پایه زیپ مخفی

3. پایه پیچ یا لب تو :

در چند سایز مختلف عرضه می شود و بوسیله آن لبه پارچه ما به صورت سه لایه در می آید و بعد از دوختن دیگر پارچه حالت ریش شدن ندارد.

پایه پیچ یا لب تو

4. پایه نیش :

این مدل پایه چرخ خیاطی صنعتی هم در سایز های مختلف وجود دارد که با فاصله معین از لبه پارچه دوخت انجام می شود دوختن به وسیله این نوار ها یک نواخت و صاف انجام می شود.

پایه چرخ خیاطی نیش

5. پایه چین :

در سه مدل پایه چین سوزنی ،پایه چین فنر دار و پایه چین حرفه ای در بازار موجود است که انواع پارچه ها را چین دوزی می کند و چین های یک نواخت و منظم ایجاد می کند که بوسیله آن نوار هم قابل چین دوزی می باشد.

پایه چین

6. پایه پلاستیکی :

این مدل از پایه ها همین طور که از نامشان پیداست از جنس پلاستیک بوده و برای دوخت انواع نایلون ، فوم و چرم مصنوعی و طبیعی کاربرد دارد.

پایه پلاستیکی چرخ خیاطی

7. پایه مغزی :

از این نوع پایه های چرخ خیاطی هم به دلیل وجود یک شیار مناسب در زیر آن برای دوخت انواع مغزی های معمولی مورد استفاده قرار می گیرد.

پایه مغزی چرخ خیاطی

همچنین می توانید مطلب چکونه چرخ خیاطی خود را روغن کاری کنیم را نیز مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.