ده نکته مهم و کلیدی پیش از خرید چرخ خیاطی دست دوم یا کارکرده

حتما برای شما هم پیش آمده است که گاهی اوقات می خواهید یک وسیله یا ابزار مانند چرخ خیاطی را دست دوم خریداری کنید اما از طرفی هم قصد ندارید پول خیلی زیادی خرج کنید.

خرید چرخ خیاطی دست دوم دارای مزایای فراوانی است و از مهم ترین امتیاز آن کاهش هزینه پرداختی است اما باید این اصل را هم مورد توجه قرار داد که چرخ ارزش خرید را دارا باشد.

این مقاله مناسب تمامی افرادی است که به هر طریقی با چرخ خیاطی در ارتباط هستن پس توصیه تیم تولید محتوای امیر دوخت به شما این است که تا آخر این مطلب همراه ما باشید .

خرید چرخ خیاطی دست دوم یا کارکرده دارای یک سری نکات فنی و ظاهری است که باید خریدار از آن ها با خبر باشد در نتیجه به تمام نکاتی که در ادامه به آن ها می پردازیم توجه کنید .

خرید چرخ خیاطی دست دوم

  بررسی ویژگی های ظاهری ، که از سر درون دستگاه ما را آگاه می سازد !

  • هنگام بازدید ، به رنگ تنه چرخ خیاطی باید دقت نمود بخصوص مدل های استوکی مانند ( 802 ، 801 ، 672 ، …) و همچنین چرخ خیاطی های صنعتی که به تازگی بسیاری از دلالان این حوزه اقدام به نو کردن دستگاه می نمایند اقداماتی مانند : لکه گیری ، رنگ پاشی و…
  • اگر دستگاه دچار شکستگی و یا خرابی باشد در بعضی از موارد می توان با هزینه کم چرخ را تعمیر کرد اما در اکثر موارد  با هزینه اضافی که پرداخت می شوذ می توان اقدام به تهیه ی کالا نو و با گارانتی نمود به همین سبب با وارسی های دقیق احتمال خطا را کاهش دهید .
  • قسمت هایی مانند ( میل سوزن ، کاربر ، قاب ماکو و…) نباید دچار زنگ زدگی یا لقی و خوردگی باشند چون این اجزا ها  از اهمیت و قیمت بالایی برخوردارند.

خرید چرخ خیاطی دست دوم

 

بررسی ویژگی های باطنی چرخ خیاطی گامی مهم برای شناسایی !

چکاپ دینام چرخ خیاطی

واررسی دینام ماشین های دوخت ( چرخ خیاطی های صنعتی / چرخ خیاطی های خانگی ) از مهم ترین کار هایی است که افراد هنگام خرید دستگاه کارکرده باید انجام بدهند .

البته این نکته را در نظر داشته باشید که چرخ خیاطی های با دینام های بزرگ به طور معمول دارای صدا و لرزش هستند ولی این نوع موتور نباید دارای صدای اضافی و یا مشکل در حرکت داشته باشند.

برای ماشین های دوخت صنعتی دینام سرخود و چرخ خیاطی های خانگی نیز سلامت دینام و چگونگی کارکرد آن باید مورد بررسی قرار گیرد .

تیم تولید محتوای امیر دوخت داخل مجله مطلبی برای تفاوت چرخ خیاطی های دینام سرخود و دینام بزرگ جمع آوری و تهیه کرده اند شما می توانید با مراجعه به این مقاله از اطلاعات مفیدی بهره ببرید .

کنترل عمل دوخت

یکی از عمل هایی که باعث میشود خریدار به سلامت قطعات چرخ پی ببرد کار با دستگاه و اجرای مدل های دوخت است مانند جادکمه ، زیگزاگ ، راسته ، حاشیه دوزی و.. که هر کدام از این مدل دوخت ها باید دارای یک سری ویژگی باشند که در ادامه   به آن می پردازیم :

  • راسته دوزی –> در هنگام دوخت راسته دوزی سوزن باید در وسط شیار صفحه دوخت و پایه باشد همچنین کوک ها باید یکسان و مرتب به طور مستقیم بدون گریز چپ و راستی انجام شود .
  • دوخت هفت و هشتی –> عرض دوخت با حداکثر عرض دوخت تعریف شده برای چرخ باید یکسان باشد . فاصله سوزن در طرفین دوخت زیگزاگ نسبت به چپ و راست شیار صفحه کاربر باید یکسان باشد در ضمن وقتی سوزن تا انتها پایین آورده شد پس از برگشت آن به طرف بالا نوک قلاب در جایی بالاتر از وسط سوراخ سوزن به سوزن برسد و نباید از پشت سوزن فاصله داشته باشد .
  • جادکمه –> دو طرف جادکمه باید مشابه هم دوخته شود .
  • دوخت های مدل دار –> دستگاه در هنگام تنظیم بر روی گل دوزی ( حاشیه دوزی ) باید تمامی دوخت ها را همانند الگو انجام دهد .

لوازم چرخ را چک کنید و مطمئن شوید که فابریک شرکتی باشد

حتما لوازم جانبی و قطعات داخلی چرخ خیاطی را وارسی نمایید که همراه دستگاه و علاوه بر آن فابریک و توسط خود شرکت اصلی تهیه شده باشند .

مهلت تست بگیرید

حتما از فروشنده ( شخص حقیقی / فروشگاه ) فرصت امتحان بگیرید زیرا ممکن است شما به عنوان فرد مبتدی توانایی شناسایی دستگاه را نداشته باشید و هنگام کار متوجه ایرادات شوید.

یکی از مزایای خرید چرخ خیاطی دست دوم از فروشگاه وجود محل حضوری برای خرید است که همین مزیت باعث می شود مشتری با خیال آسوده از خرید خود اطمینان حاصل کند .


تمامی موارد بالا در قیمت چرخ خیاطی دست دوم بسیار تاثیر گذار است به همین علت حتما هنگام خرید دستگاه را چکاپ نمایید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.