هنگام خرید چرخ خیاطی خانگی باید به چه نکاتی توجه کنیم ؟!

امیر دوخت با سابقه بیش از 35 سال ، تجربه پرباری در حوزه ی چرخ خیاطی های صنعتی و خانگی کسب کرده است که در این قسمت از مجله امیر دوخت قصد داریم خیلی خلاصه و مفید به مهم ترین نکاتی که قبل از خرید چرخ خیاطی خانگی باید به آن توجه شود، بپردازیم.

این مقاله بر اساس تحقیق و بررسی در مورد چرخ خیاطی خانگی ، مصاحبه با مشتریان ، گفتگو با کارشناسان و تعمیرکاران چرخ خیاطی های خانگی و همچنین مدیران فروش برند های مطرح این حوزه نوشته شده است .

شاید شما نیز جزو آن دسته از کاربرانی باشید که قصد خرید چرخ خیاطی خانگی را دارید اما تصمیم گیری درباره خرید یک مدل از میان برند ها و سری های متنوع موجود در بازار چرخ خیاطی خانگی برایتان بسیار سخت و دشوار شده است .

زمانی که به صفحه خرید چرخ خیاطی خانگی در فروشگاه های اینترنتی نگاه می کنید با انواع مدل چرخ خیاطی رو به رو خواهید شد ، برند های مختلف با انواع طرح و کاربرد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند اما کدام یک از آنها مناسب شماست ؟!

اولین سوال رایجی که در چنین زمانی پرسیده می شود این است ” کدام چرخ خیاطی را بخرم ؟ ” که اغلب با پاسخ های کلیشه ایی رو به رو می شوید :

_  فقط ژانومه بخر

_  من که چند ساله کاچیران خریدم آخ نمیگه

_  کاچیران و ژانومه رو ول کن، برادر و مارشال بخر

_  فقط و فقط چرخ خیاطی ژاپنی بگیر، مرگ نداره

قبل از خرید نکات بسیاری را باید توجه کنید مانند { برند ، مدل ، کشور سازنده ، تعداد گلدوزی ، نوع ماکو و… } اما فقط با این دو اصل مهمی که براتون شرح دادیم میتونید بهترین چرخ خیاطی خانگی مخصوص خودتون رو خریداری کنید.

گام اول : بودجه تان برای خرید چرخ خیاطی خانگی چقدر است؟!

قبل از شناخت آپشن نسل های امروز مانند ( سوزن نخ کن اتوماتیک ، تعداد گلدوزی و… ) باید به بخش اقتصادی ماجرا توجه کنید .

مدل، آپشن، کشور سازنده، برند مهم ترین عوامل تعیین کننده در قیمت چرخ خیاطی خانگی می باشند، بازه قیمت ها در این حوزه بسیار گسترده است، پس دقیقا مشخص نمایید چقدر قرار است هزینه کنید.

زمانی که شما بازه هزینه خودتان را مشخص نمایید، به راحتی می توانید تصمیم گیری کنید که بین چه سری هایی از کدام برند خرید خودتان را انجام دهید .

گام دوم : نیاز خود را از خرید چرخ خیاطی خانگی مشخص کنید .

اگر بخواهید بهترین چرخ خیاطی خانگی منحصر به فرد خودتان را خریداری کنید باید باید باید این سوال مهم را جواب بدهید :

“من چرخ خیاطی را برای چه کاری نیاز دارم ؟”

 در کدام جبهه هستید؟!

اگر شما جزو افراد مبتدی در خیاطی هستید و چرخ خیاطی را برای استفاده روزمره و تجهیز جهیزیه احتیاج دارید پیشنهاد ما به شما سری رز کاچیران و مدل های 2020، 2030، 2040، 2050، 4000، 5000 ژانومه است .

 

اگر شما در ابتدای یادگیری خیاطی هستید پیشنهاد ما به شما سری یاسمین کاچیران و مدل های 1230، 393 یا 399 از سری ژانومه است .

 

اگر شما فرد حرفه ای در خیاطی هستید و چرخ خیاطی را برای کار مزون یا تولیدی احتیاج دارید پیشنهاد ما سری نیولایف کاچیران و مدل های 808، 680، 672، 801، 802 ژانومه به شما است.

 

اگر شما علاوه بر کیفیت گلدوزی یا حاشیه دوزی چرخ خیاطی برایتان اهمیت دارد پیشنهاد امیر دوخت به شما 5000 نیولایف کاچیران و سری الکترونیکی ژانومه 7000، 6800، 802 PD، است.

خب در حال حاضر شما دو پارامتر خرید را برای انتخاب بهترین چرخ خیاطی خانگی بررسی کردید حالا می رسیم به نکته های خرید چرخ خیاطی خانگی که در ادامه مفصل به آن ها می پردازیم.

انواع برند های چرخ خیاطی خانگی 

مارک های زیادی در زمینه چرخ خیاطی های خانگی فعالیت می کنند مانند : کاچیران ، ژانومه ، برادر ، مارشال و برنینا… .

مسلما برند بر روی قیمت چرخ خیاطی مانند سایر کالا های برقی تاثیر به سزایی دارد ، چه بسا دو چرخ با یک نوع آپشن و کیفیت اما با برند های متفاوت گاها دو برابر یک دیگری قیمت خواهند داشت .

برند های چرخ خیاطی خانگی

کشور های سازنده

اصولا برند های خارجی مانند ژانومه ، برادر ، مارشال ، نیولایف ، فاف و… خط تولید خودشان را در کشور های متعددی تاسیس می کنند که هر کشور نسبت به بازار و بودجه مصرف کنندگان خود محصولات را تولید و عرضه می کند.

چرخ ها متناسب با کشور های تولید کنندشان قیمت و کیفیت های مختلفی دارند مانند چرخ خیاطی های ژاپنی و تایوانی … .

♦کلید راهنمای خرید چرخ خیاطی که مجله امیر دوخت در شناسایی کشور سازنده به شما ارائه می دهد این است که ؛

  1. حتما حتما به پلاک روی بدنه و کارتون ماشین گلدوزی توجه کنید که کشور سازنده حک شده باشد.
  2. از نمایندگی چرخ خیاطی برند مورد نظرتان ، خرید کنید.

انواع مدل های چرخ خیاطی خانگی

در این صنعت برند های فراوانی با مدل های بسیار مشغول به کار هستند که فقط چند مدل پرطرفدار و برجسته نمایان است .

شرکت های تولید کننده ی چرخ خیاطی خانگی نسبت به آپشن و کارکردی که محصولات دارند نام های متفاوتی بر آن ها اطلاق میدهند که این امر باعث دسته بندی و سهولت انتخاب مشتری شده است .

نکته ایی که شما در زمینه انواع مدل های چرخ خیاطی خانگی باید دقت داشته باشید این است که هر برند سری های مختلفی با انواع مدل ها را عرضه می کند اما تفاوت آپشن مدل ها در هر سری بسیار اندک است و کیفیتا تقریبا در یک رده هستند .

مدل ها نسبت به سیاست برند ایجاد می گردد مانند برند کاچیران که در سه سری رز ، یاسمین ، نیولایف تولید گشته و هر کدام به ترتیب از پایین ترین قیمت و کارکرد طبقه بندی شده است .

تمای چرخ خیاطی های خانگی در دو مدل کف تخت و بازویی تولید می شوند که هر کدام مزیت و عیب های خودش را دربر دارد .

کف تخت :

در این مدل ها تعویض ماسوره و روغن کاری به راحتی صورت می گیرد اما به علت کفی خاصی که دارند باید در میزها یا مبل های چرخ خیاطی ، مدل انتخابی قرار گیرند.

شرکت های محترم تولید کننده برای این مدل ها درب و جعبه ایی زیر محصول   طراحی نموده اند که اگر قصد خرید مبل را نداشته باشید بتوانید به راحتی کار کنید و از خیاطی لذت ببرید .

کف بازویی :

در این مدل ها به علت کفی صافی که دارند در تمامی مکان ها به راحتی قرار می گیرند و نیاز به میز مخصوص ندارند همچنین در مدل های بازویی راحت تر میتوان دوخت های حلقه آستین ، گرددوزی ، سه جاف و… را انجام داد .

وزن :

چرخ خیاطی های خانگی به علت اینکه اصولا کاربرهایشان خانم هستند و این چرخ ها زیاد جا به جا میشوند از وزن کمی برخورداند.

گلدوزی چرخ خیاطی ها:

بعضی از افراد علاقه وافری به گلدوزی دارند و این آپشن برایشان در اولویت است . تمامی چرخ خیاطی های خانگی امکان گلدوزی یا حاشیه دوزی دارند اما نسبت به مدل شان کم و زیاد میشوند .

قیمت چرخ خیاطی خانگی :

مسلما قیمت صرفا با نوع کیفیت ، آپشن و… استفاده شده در محصول محاسبه نمیگردد در واقع وسواس شرکت های تولید کننده در ساخت یک کالای با کیفیت از همه لحاظ عامل اصلی تعیین کننده ی قیمت است از همین رو ممکن است قیمت بهترین چرخ خیاطی خانگی کاچیران با قوی ترین دینام و عالی ترین کیفیت با یکی از چرخ خیاطی های نیمه حرفه ایی شرکت ژانومه برابری کند .

خدمات پس از فروش (گارانتی) و لوازم یدکی چرخ خیاطی های خانگی :

قیمت چرخ خیاطی های خانگی زمانی که از نوع گارانتی داران باشد متفاوت است . امروزه در بازار برندهای بسیار متعددی وجود دارد که بعضا به علت ورود قاچاق به کشور یا نداشتن شرکت وارد کننده دارای گارانتی ( خدمات پس از فروش ) نمی باشد مانند چرخ خیاطی های استوک ژاپنی که هر فروشگاه عرضه کننده گارانتی محصول خود را انجام میدهد .

در دسترس بودن لوازم یدکی چرخ خیاطی در بازار نکته پر اهمیتی است بدین صورت که هرگاه ماشین دوخت به مشکل برخورد ویا نیاز به تعویض قطعات داشت به توان به راحتی لوازم آن را تهیه کرد چون اساسا چرخ بی لوازم مثل ماشین بدون بنزین است.

خرید ارزان ترین چرخ خیاطی خانگی در بازار

این نوع خرید ممکن است که برای جیب شما و با توجه به بودجه تان مناسب باشد اما احتمالا تمامی امکانات مورد نیازتان را برآورده نمی سازد و این امکان وجود دارد که در بین راه شما را اذیت و حتی جا بگذارد که در این صورت مجبور به خرید دوباره و در نتیجه اتلاف هزینه میشوید . با مثالی مسئله را باز میکنیم ؛

فرض میکنیم که شما یک خانم سفارشی دوز هستید و مزون خانگی دارید ، و در طول روز مداوم کار خیاطی انجام میدهید در میان انبوهی از چرخ ها مدل 393 ژانومه را خریداری می کنید صرفا به این دلیل که یک چرخ با کیفیت است و میتوانید در بودجه تان صرفه جویی کنید ضمن اینکه همسایه مادرتان از این مدل داشته و بسیار هم راضی بوده بدون در نظر گرفتن اینکه وی چه مقدار و در جهت چه کاری از چرخ استفاده مینموده .

بسیار در ابتدای کار از این تصمیم خود رضایت دارید و ماه ها به طور ممتد با آن کار می کنید طی مدت چرخ استهلاکش بالا می رود که به صورت صدا ، لرزش و.. خود را نشان میدهد و منجر به خرابی دینام یا قطعات میشود که اگر شما در ابتدای کار چرخی با کیفیت مانند ژانومه 802 ، 801 ، 680 و … را خریداری می کردید چرخ به راحتی کار های سنگین از جمله مادگی را انجام مینمود و از استهلاک کمتری نسبت به مدل بالا برخوردار بود .

“عوض اینکه با اشتیاق به سمت کم ترین قیمت بروید ، بهترین کار این است که دستگاهی بخرید که واقعا منطبق با نیاز های شما باشد .”

 

با توجه به نیاز های آینده خود خرید کنید!

نکته دیگری که اکثر متخصصان مشاوره خرید چرخ خیاطی به آن اتفاق نظر دارند این است که شما باید با توجه به نیاز های آینده خود خرید کنید یعنی اگر در ابتدای کار خیاطی هستید دورنمای آینده خود را مشخص کنید ، این مسئله با توجه به گران بودن لوازم برقی در کشور ما حتی بیشتر هم مهم است به بیان ساده شما باید بدانید چند سال آینده قصد دارید تا چه حد در خیاطی پیش بروید .

اگر در این آشفته بازار ارز و گرانی روز افزون تجهیزات خیاطی هوس خرید چرخ خیاطی به سرتان زده جای هیچگونه انتخاب اشتباهی وجود ندارد پس بسیار تحقیق و بررسی کنید تا پس از مدتی پشیمان نشوید به قول معروف ” چرا عاقل کند کاری که باز آید پشیمانی ؟!”

از اصل بودن کالا اطمینان حاصل کنید

اتفاق تاسف باری که طی سال های اخیر رو به افزایش بوده وجود کالا های تقلبی در بازار است به طوری که اندکی سهل انگاری در این زمینه باعث می شود سرتان کلاه برود هر چند که تشخیص جنس اصل از فیک یا تقلبی در خیلی از موارد از متخصصان آن حوزه بر می آید .

اگر حضوری قصد خرید چرخ خیاطی را دارید حتما به نمایندگی برند مورد نظر مراجعه کنید که از اصالت و گارانتی آن کالا اطمینان خاطر داشته باشید

خرید آنلاین هم به همین صورت زیرا به تازگی در بازار فروش آنلاین فروشگاه های مجازی ایی تاسیس شده اند که با گرفتن جنس یا به اصطلاح جور کردن کالا اقدام به فروش می نمایند و مشتری در زمان بروز مشکل دچار سردرگمی میگردد و نمیتواند از گارانتی استفاده نماید یا در یعضی از موارد محصول دارای برگه خدمات پس از فروش نمیباشد .

جمع بندی بهترین چرخ خیاطی خانگی برای شما

در دنیای بزرگ و رنگارنگ چرخ خیاطی ، برند ها بدون وقفه در حال تولید هستند و ما به عنوان عرضه کننده شاهد این چرخه مستمر هستیم .

نکته ایی که در تمامی این سالها به دست آمده این است که در بین تمامی محصولات ، انبوهی از عبارات گیج کننده و اعداد و حروف بزرگ و کوچک وجود دارد اما این مسئله دال بر تفاوت چندان نیست .

به بیان ساده بخواهیم بگوییم فریب مدل ها را نخورید صرفا با مشخص کردن نیاز و بودجه تان و توجه کردن به نکاتی که در فوق برایتان شرح دادیم می توانید بهترین خرید زندگیتان را در این حوزه داشته باشید .

در آخر . . .

باور کنید با داشتن چرخ خیاطی گران و بهتر خیاط خوبی نخواهید شد داشتن آپشن های بالا ، تعداد گلدوزی و.. نیز کار شما را بهتر نمی کند بلکه تمامی امکانات سعی در راحتی شما و کمی زیبایی پارچه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.