بررسی علل خرابی اتو مخزن دار + نحوه پیشگیری

مخزن اتو رو درست حسابی شارژ کن!

وقتی برای کارگاه،مزون یا حتی خونه اتو مخزن دار می خرید،واجبه که نکات نگهداری ازش هم خوب بدونید تا مسیرتون به تعمیرگاه نخوره.

اولین و مهم ترین نکته درباره ی اتوی مخزن دار شارژ کردن اصولی و به موقع دیگ اتو هست که اگه این کار اشتباه و به روش نادرست انجام بگیره عمر استفاده از دستگاه کاهش پیدا می کنه و خسارت مالی رو به دنبال داره،حالا اینجا سه تا سوال مهم پیش میاد:

1-کِی مخزن اتو رو شارژ کنم؟!

هرگز نباید اجازه بدید که آب مخزن کاملا تموم شه و بعدش تازه داخل دیگ آب بریزید چون این جوری حرارت المنت و دیگ به شدت بالا میره و این داغ شدن بیش از حد بهشون آسیب میزنه در نتیجه خرابی اتو رو در پی داره البته مراقب باشید که در حین انجام این کار اتو کاملا سرد باشه.

2-چقد داخل دیگ آب بریزم؟!

در جواب سوال بالا باید گفت درسته که روی کارتن اتوی شما نوشته ظرفیت مخزن:1/5لیتر،3/5لیتر و…اما هیچوقت نباید از کل این ظرفیت استفاده و مخزن رو پر از آب کرد بلکه حد استاندارد 2/3 از ظرفیته یعنی اگه مثلا اتو مخزن دار 3/5 لیتری دارید بهتره که 3-2/5 لیتر از حجم رو استفاده کنید که آب به بیرون نشت پیدا نکنه تا کارکرد خوبی داشته باشه و سلامت دستگاه بخارتون حفظ شه.

3- اتو مخزن دار رو با آب لوله کوشی شارژ کنم؟!

نه!!!یکی از کارهایی که به اتوی شما شما آسیب جدی وارد می کنه پرکردن ذیگ با آب لوله کشیه چون املاحی رو داخلش داره که برای دستگاه مضره سعی کنید حتما برای انجام این کار از آب مقطر استفاده کنید تا براتون مشکلی پیش نیاد.

!!ولتاژبرق!!

تغییر ولتاژ برق موجب آسیب رسیدن به قطعات و سیم کشی دستگاه میشه پس حواستون باشه هیچوقت که اتو رو مستقیم به پریز برق نزنید و حتما از محافظ جریان برق استفاده کنید.

از قطعات و لوازم یدکی مرغوب استفاده کن

یکی از مواردی که می تونه باعث خرابی دستگاه شما بشه استفاده از قطعات و لوازم یدکی فرعیه که حتی عملکرد و کارکرد اتو رو پایین میاره اما اگه از لوازم اصلی استفاده کنید کارکرد بهینه از اتو رو دریافت می کنین.

××شستشوی اتو مخزن دار ممنوع××

هرگز برای خارج کردن رسوبات دیگ، اتو رو با مواد شوینده بهداشتی و محلول های غیر استاندارد به نشویید بلکه روش درست خارج کردن آهک و رسوبات از مخزن به نحویه که شما باید در دیگ آب بریزید و وقتی به نقطه جوش رسید آن را خالی کنید تا هم مخزن کاملا تمیز شه هم هیچ آسیبی به اتو وارد نشه.

*سرویس دوره ای یادت نره*

تمامی دستگاه های مختلف برای داشتن طول عمری بالا و عملکردی مطلوب به بررسی دوره ای توسط متخصص حرفه ای احتیاج دارند پس بهتره قبل ازین که مشکلی جدی برای  اتوی مخزن دار شما پیش بیاد اون رو برای سرویس کردن پیش یه تکنسین کاربلد ببرید تا جلوی ضررو زیان و بگیرید.

در ضمن ما تو پیج اینستاگرام امیر دوخت هم راجب این موضوع صحبت کردیم پس می تونی اونجام یک سری نکات خوب و کلیدی رو متوجه بشی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.