برای جادکمه کدوم بهتره؟ الیک یا مادگی ؟!

کیفیت خوب با چرخ خیاطی های تخصصی

ارزش یک لباس زیبا و با کیفیت وابسته به جنس پارچه و دوخت اونه که امروزه خیاطان باتجربه و ماهر برای داشتن دوختی حرفه ای و بی نقص از انواع چرخ های صنعتی که هرکدوم برای کار به خصوصی طراحی و تولید شدن،استفاده می کنند در نتیجه تولید ابزارآلات دوخت صنعتی موجب تحول عظیمی در این حرفه شده که به کسب و کار دوزندگان سرعت و کیفیت بالایی بخشیده.

با پیشرفته شدن صنعت دوخت حتی برای دوخت جادکمه یا برای محکم کردن درز جیب،پل شلوار جین و… چرخ های صنعتی تخصصی ویژه ای که از کیفیت و قیمت نسبتا بالایی برخوردارند به کار گرفته می شود در ادامه بحث به بررسی ماشین های دوخت الیک و مادگی دوز می پردازیم:

بررسی چرخ خیاطی صنعتی الیک

به کوک زیگزاگی فشرده و کم عرضی که از مقاومت بالایی برخورداره و بر روی کمربند ایمنی،انواع ساک دستی،چمدان،طناب و تجهیزات کوه نوردی،پل شلوارجین وانتهای خط دوخت و…اجرا می شود دوخت الیک می گویند که اگر به دنبال ایجاد دوختی محکم بر روی محصولات خود هستید این چرخ خیاطی ها که در دو نوع ساده و کامپیوتری وجود دارند برای شما مناسبند،کارایی دیگر این چرخ ایجاد جا دکمه ساده خطی بر روی مانتو و شلوار می باشد اما نه به طور تخصصی و حرفه ای در واقع طرحی از جادکمه را بر روی پارچه اجرا می کنه که لازم به یادآوری است برش جای دکمه رو انجام نمی ده.

الیک ساده

نوع موتور این دستگاه دوخت به صورت دینام بزرگ می باشد که قابلیت دوخت یک مدل کوک را دارا است و امکان تغییر تراکم دوخت در اندازه های مختلف وجود ندارد.

الیک کامپیوتری

ماشین های دوخت الیک کامپیوتری با در برداشتن دینام سرخود از سرعت بالایی در دوخت برخوردارند که با امکان تغییر تعداد سوزن و تراکم می توان طرح های مختلفی مانند دوختD،گرد،مربعی و80طرح متفاوت دیگر را بر روی پارچه خلق کرد که به این ترتیب قابلیت دوخت  کوک های تزئینی به منظور نما دوزی نیز وجود دارد.

برندهای محبوب بازار در تولید ماشین های دوخت الیک

جدیدترین و خفن ترین چرخ خیاطی صنعتی الیک بازار که علاوه بر موارد فوق قابلیت دکمه دوزی در طرح های مختلف هم داره دستگاه الیک کامپیوتری JK-T1900GSK-D می باشد که چندین کارایی را داراست و می توان گفت که قابلیت اجرای طرح های گوناگونی از دوخت را تا بی نهایت دارد که در سایت امیردوخت به نقد و بررسی این محصول کارآمد پرداخته شده.

الیک یا مادگی

کارایی چرخ خیاطی صنعتی مادگی دوز

چرخ قوق با ایجاد دوختی دقیق و منظم بر روی لباس ها جای دکمه را می دوزد و همزمان توسط تیغه محل قرار گیری دکمه را برش می دهد که با این عمل سرعت و راندمان کار خیلی خیلی بالا می رود،در ادامه به بررسی  انواع این دستگاه می پردازیم:

مادگی خانگی

قابل استفاده در مزون ها و کارگاه های کوچک که فقط یک طرح جادکمه می زنند و به چرخ های نیمه صنعتی معروفند.

مادگی دوز ساده

چرخ خیاطی مادگی دوز ساده با ایجاد دوختی خطی و منظم ،جای دکمه را بر روی پوشاکی مانند پیراهن و مانتو ایجاد می کند که در انواع مختلف دینام بزرگ، سرو موتور بی صدا و کامپیوتری توسط برندهای مختلف جک،ژوکی،نان بنگ،دایماکو تولید شده است و این نوع ماشین آلات قابلیت تغییر نوع دوخت،اندازه و حتی تعداد مشخصی سوزن را به همراه دارند.

مادگی دوز چشمی

جادکمه هایی که با مادگی دوز چشمی بر روی کت شلوار،پالتو،جین…دوخته می شوند حالتی شبیه به اشک یا قطره آب دارند که از دوام بسیار خوبی برخوردار بوده که با استفاده مداوم مشکلی پیش نیاد و با دایره ای که در انتهای این دوخت وجود داره لباس شما ظاهری خاص و ویژه به خود می گیره همچنین با استفاده ازین چرخ می توانید طرح های مختلفی از جا دکمه را بر روی پارچه نمایان کنید.

برترین برندهای تولید کننده ماشین دوخت مادگی چشمی
  1. ژوکی
  2. برادر
  3. جک
  4. نان بنگ
  5. ریس آمریکا
  6. سوپرمی
  7. و…

میدونید بهترین مادگی دوز بازار برای کدوم برنده؟!

در حال حاضر بهترین و مناسب ترین مادگی دوز چشمی بازار متعلق به برند سوپرمی مدل CSM_9820_02 هست که ویژگی های خیلی خوبی مثل قابلیت اجرای 8مدل جادکمه در طرح های متفاوت،سرنخ زن اتومات،تنظیم طول،عرض و تراکم دوخت و خصوصیات پرکاربرد دیگری را دارد که ما در سایت امیر دوخت آن را به طور کامل بررسی کردیم.

حالا چرخ صنعتی مادگی دوز و الیک چه فرقی باهم دارند؟

اصلا مقایسه این دو دستگاه کار درستی نیست،همونطور که تا اینجا خوندید متوجه شدید که چرخ خیاطی الیک چندکاربرد داره و یکی ازون ویژگی هاش که با مادگی دوز مشترکه ایجاد جادکمه اس  اما کیفیت اجرای این عمل در این دو دستگاه خیلی با هم دیگه فرق می کنه و الیک هیچ وقت نمیتونه جادکمه رو مثل مادگی زن صنعتی اجرا کنه و به طور تخصصی برای این کار اصلا مناسب نیست .

علاوه بر این ماشین دوخت مادگی همزمان حین دوخت جای دکمه با کمک یک تیغ محل قرار گیری دکمه شکافته شده و سرعت کار را به شدت بالا می برد و از وجود یک نیروی کار اضافه جلوگیری می کنه.

نکته قابل توجه دیگه اینه که شما با چرخ مادگی دوز به طور تخصصی و با تمرکز و فناوری بیشتر کار را انجام می دهید که قطعا کیفیت و ارزش لباس بالاتر میره و همین طور با جادکمه زن چشمی قابلیت اجرای چندین طرح زیبا رو دارید اما با الیک فقط یک مدل دوختی مشابه مادگی می زنید.

!!! الیک یا مادگی ؟ حرفه ای باش !!!

اگه می خواید دوختی حرفه ای و ماهرانه داشته باشین و ارزش نهایی محصولات کارگاهتون رو بالا ببرید باید در دوخت هریک از اجزای لباس ازچرخ های تخصصی استفاده کنید پس از نظر ما و برندهای مطرح بازار در زمینه پوشاک بهترین گزینه برای ایجاد جا دکمه دستگاه های مادگی دوز تخصصی می باشند.

همچنین در صورت تمایل میتونید مطلب معرفی انواع میاندوز را هم مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.